Николовски: Нон-пејперот е наменет за да се создаде шоу во европската политика кон Балканот

од Andreja Salpe

Политичкиот аналитичар, Димитар Николовски во своето гостување во емисијата Клик плус на Телевизија 21 истакна дека нон-пејперот е наменет да се создаде шоу, особено во европската политика кон Балканот.

  • Со изјавата на Вархеји и нон-пејперот на Јанша, доколку навистина тој го напишал е да создадат едно шоу, посебно во европската политика кон Балканот, да го намалат уште повеќе кредибилитетот на она што тие го нарекуваат меурот во Брисел. Во тоа и практично успеваат. Брисел делува несериозно и изгубено, истакна Николовски.

Слични содржини