НОВO ПРЕДВИДУВАЊЕ НА СИМПСОНОВИ: Како ќе изгледаат САД на денот на инаугурацијата на Бајден? (ВИДЕО)

од Nikola Popovski

Еден од креаторите на Симпсонови реагираше на сугестијата дека неодамнешната епизода ги „предвидува“ настаните од претстојната инаугурација на Џо Бајден.

Хит-серијата стана озлогласена по „предвидување“ на новостите пред да се случат, како изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, со некои настани што се појавуваа во епизоди со децении пред да се случат во реалниот живот. По нередите на демонстрантите на Трамп на Капитол Хил, некои фанови на Симпсонови тврдеа дека серијата го „предвидел“ настанот во сцената од епизодата „Денот кога почина насилството“ од 1996 година.

Сега, непоколебливиот писател на Симпсонови, Ал Џин одговори на друга сцена од поновите епизоди на шоуто, што според некои луѓе би можело да сугерира повеќе нарушувања за време на инаугурацијата на Бајден.

Со оглед дека Трамп моментално се соочува со потенцијален импичмент за неговата улога во очигледното поттикнување на немирите на 6 јануари, експертите предупредуваат дека инаугурацијата на Бајден најверојатно ќе наиде на протести и поголемо насилство од десничарските екстремисти.

Пишувајќи на Твитер, Џин сподели слика од 31-та епизода од „Хорор куќа на дрвoto“ на Симпсонови.

На отворањето на минатогодишната епизода на тема Ноќта на вештерките, Хомер Симпсон ги преспал на претседателските избори. Откако Марџ му се пожалила за занемарување на гласањето, тој прашува: „Колку лошо може да биде тоа?“

Потоа се прикажува „20 јануари 2021 година“ – денот на инаугурацијата – во кој Хомер се гледа како седи на неговиот покрив и држи пиштол, додека градот околу него гори во нешто што изгледа како апокалипса. „@TheSimpsons Немој да го остварите ова предвидување“, напиша Џин.

Џин беше ко-писател во Симпсонови со Мајк Рајс во текот на третата и четвртата сезона, повторно се приклучи на шоуто и стана нејзин единствен писател од 2001 година (13 сезона) наваму.

loading...

Слични содржини