Овие хороскопски знаци не сакаат да патуваат со јавен превоз

од Radmila Tasevska

ЈАВНИОТ транспорт може да биде олеснување во големите градови. Подобро е непотребното користење на сопственото возило да се замени со јавен превоз, бидејќи тоа значи значителна заштеда на пари, а понекогаш и на време. Но, овие хороскопски знаци претпочитаат да го прескокнат возењето со јавен превоз.

Овен

Овните се познати по својата независност и нетрпеливост. Чекањето автобус или трамвај за нив е тортура. Тие претпочитаат побрз и подиректен пристап, па нивниот сопствен автомобил или велосипед често им е прв избор.

Лав

Кралскиот Лео сака сјај и гламур. Јавниот превоз често не му е доволно луксузен, а не сака гужви. Лавовите ја ценат својата приватност и удобност.

Богородица

Перфекционистите по природа, Девиците сакаат да ја контролираат својата околина. Јавниот превоз, со сите свои предности, може да биде извор на стрес за нив.

Скорпија

Луѓето под овој знак не се големи обожаватели на споделување на нивниот личен простор со непознати. Тие претпочитаат сопствен превоз или возење во друштво на луѓе кои добро ги познаваат.

Јарец

Ефикасноста е важна за Јарците. Ако сметаат дека јавниот превоз е неефикасен или нередовен, тие имаат тенденција да го избегнуваат во корист на методите што ги сметаат за попогодни.

Риба

Тие често ги чувствуваат туѓите емоции. Јавниот превоз може да биде огромно место за нив, каде што наидуваат на многу енергија.

Слични содржини