Памела Андерсон ја откри тајната за зголемување на издржливоста во кревет

од Stefanija Kuzmanovska

Холивудската секс-бомба Памела Андерсон е веган веќе 30 години и се бори срдечно за правата на животните, а сега како гостин во ТВ-емисијата „Добро утро Велика Британија“ водена од Пирс Морган, таа рече дека верува дека луѓето кои не јадат месо се многу подобри кревет.

„Веганството дефинитивно влијае позитивно на љубовната уметност. Го имам слушнато ова многу пати од други луѓе, и јас сум веган и затоа сум прилично сигурна во таа изјава и апсолутно се согласувам со таа изјава. Но, исто така мислам дека отсекогаш сум се забавувал многу добро на тоа поле“, изјави поранешната sвезда на ТВ серијата „Спасувачка служба“.

„Холестеролот во месото, јајцата и млечните производи предизвикува затнување на артериите (не и зацврстување на нешто друго!), Го забавува протокот на крв во сите органи, не само во срцето. Веганството може да го подобри целокупното здравје и да ја зголеми издржливоста во спалната соба“, додава таа.

Здравото тело е секси тело, а јадењето месо не е здраво – тоа е поврзано со срцеви заболувања, дијабетес, мозочни удари и дебелина, а сето тоа е главната причина за еректилна дисфункција, објави деновиве 53-годишната Памела на Твитер.

Но, може да имате висок холестерол дури и ако сте веган, но јадете погрешна храна, прокоментира водителот Морган кој се обиде да ѝ противречи на актерката тврдејќи дека тој, „како вистински месојад“, нема проблеми во спалната соба, но Андерсон не се смири и продолжи да инсистира на придобивките од прехраната на растителна основа.

Слични содржини