Пица со моцарела и тиквички

од Stefanija Kuzmanovska

Состојки:

Тесто:

– 220 мл топла вода

– 1 лажица шеќер

– 25 гр свеж квасец или 1 кесичка сув квасец

– 3 лажици маслиново масло

– 1 лажичка сол

– 300 гр брашно

Фил:

– маслиново масло

– лук

– тиквички

– моцарела

– босилек, оригано

Подготовка:

Растворете го квасецот во топла вода, додадете шеќер, маслиново масло, сол и добро измешајте.

Оваа смеса истурете ја во брашното и замесете тесто.

Оставете го тестото да отстои околу 15 минути, што е доволно за да нарасне дупло.

Тестото поделете го на четири дела, размесете го и филувајте.

За една пица со големина на чинија, исечкајте еден лук и измешајте го со три лажици маслиново масло. Додадете свеж или сушен босилек и оригано.

Изрендајте една тиквичка (околу 300 грама), посолете ја и оставете ја да отстои околу половина час. Исцедете ги тиквичките.

Врз тестото намачкајте ја смесата со маслиново масло, распоредете ги тиквичките и посипете ја моцарелата.

Се пече на 250 степени додека не добие убава златно-жолта боја.

Слични содржини