Пожар во стан во Куманово, од пламенот зафатен и соседниот стан

од Stefanija Kuzmanovska

На 05.08.2022 во 16:45 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во стан на ул.„Иво Лола Рибар“ во Куманово, сопственост на Т.А.(71) од Куманово.

Пожарот, од кој бил оштетен и станот на М.Ј.(36) од Куманово, бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово.

Нема повредени лица.

Увид извршила екипа од СВР Куманово.

Слични содржини