Русковска дала исказ во Обвинителството за бегството на Мијалков

од Stefanija Kuzmanovska

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред два дена дала исказ околу бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, соопшти денеска обвинителката во емисијата „Стадион“ на Канал 77.

Поранешната обвинителка во СЈО, Ленче Ристоска, ја води истрагата околу бегството на Мијалков кој во меѓувреме е осуден на 12 години затворска казна.

Слични содржини