Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Уапсен маж од Богданци кој побегнал од „Затвор Куманово“

„Вчера вечер во 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово“ соопштуваат од полиција. На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор.

Повеќе

Тајландскиот крал бега од короната на Алпите, си направил и харем

Тајландскиот контроверзен крал Маха Вајиралонгкорн ужива во самоизолацијата. Но, не станува за обичен карантин, туку за луксузен хотел сместен на алпите. Кралот го резервирал целиот хотел со 4 ѕвезди откако тој објект добил специјално одобрување од градскиот совет дека може да служи како карантин за време на пандемијата. Наместо придржувањето …

Повеќе

Станковиќ: Дезинформација е веста дека избегал затвореник од „Идризово“

Дезинформација е веста на повеќето медиуми дека затвореник осуден на доживотна казна затвор избегал од Идризово, вели во изјава за „Локално“ директорот на Управата за извршување санкции, Јовица Стојановиќ. „Веќе пуштивме демант, се работи за дезинформација. При проверка го немало, но најден е на поткровје. Однесен е на проверки како …

Повеќе

Филмско бегство: Скокна од прозорец со радијатор за кој бил заврзан и избега (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како еден маж скока од полициска станица низ прозорец и бега. Тоа можеби не би било чудно да не скокнал од првиот спрат на покрив од автомобил кој бил паркиран одоздола, што му го ублажил падот. Ситуацијата да биде уште …

Повеќе

Една година бегство на Груевски: Како експремиерот и избега на правдата

„Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега, и побарав политички азил од унгарските власти. Секогаш ќе остане верен на каузата на Македонија. Никогаш нема да отстапам“. Ова беше Фејсбук статусот на експремиерот Никола Груевски на 13 ноември минатата година, пет дена откако …

Повеќе