Се плашев повеќе од Мики, отколку од Аркан: Војин поминла низ пекол во училиштето на Алексиќ

од Берта Китинска

Многу славни личности ја поддржаа актерката Милена Радуловиќ, која во признанието откри дека Алексиќ ја силувал кога имала 17 години, неколку пати, како и други жртви.

Синот на Жeљко о Ражнатовиќ, Аркан, Војин Ражнатовиќ, се огласи на својот Инстаграм профил по ова.

– Учев и во училиштето на Алексиќ. Човекот беше толку строг што јас и брат ми повеќе се плашевме од него отколку од сопствениот татко. Еве една анегдота: 1993. Ателје 2012. Белград, како страствен обожавател на Првата светска војна, беше чест да биде дел од нашата култна претстава „Свети Ѓeорѓи го убива змејот“. За време на премиерата, се обидов да не гледам во првиот ред, бидејќи знаев дека татко ми, брат ми и Мика Алексиќ седеа таму. Кога заврши претставата, сите ми честитаа, а Мика само ми шепна:

„Се гледаме на час“. Кога дојдов по 3 дена на час, Мика чекаше да дојдат сите (дури и оние што доцнеа) и тогаш започна со такви пцости и навреди, што бев шокиран што татко ми, Аркан, никогаш не би ги кажал дури и на 8-годишно дете – напиша Војин и додаде:

– “Ти си  глупав и бавен месечар. Требаше да го ставам Никола наместо тебе. Сите нè засрами. Сега со вода би те полил. Се дереше цели 10 минути. По завршувањето на часот сите студенти ми пријдоа да ме утешат и прегрнат. Мика ја потисна мојата волја и љубов кон таа глума, за сите времиња. Девојките кои решија да излезат во јавноста се најхрабрите суштества во Србија! – напиша Војин .

loading...

Слични содржини