Сликал со мобилен додека се потпишувал во ДИК за претседателски кандидат

од Nikola Popovski

Кумановец фотографирал додека се потпишувал за претседателски кандидат во подрачното одделение на Државната изборна комисија, соопшти денеска СВР Куманово. Вработените од подрачното одделение Куманово на Државната изборна комисија го пријавиле во полицијата вчера.

– Вчера во 20:50 часот во СВР Куманово, двајца вработени во Државната изборна комисија пријавиле дека околу 13:00 часот во просториите на подрачното одделение Куманово на Државна изборна комисија едно лице, кое се потпишало на обрасците за собирање на потписи за предлагање на кандидат за Претседател на Република Северна Македонија, со мобилен телефон сликало додека се потпишувало, соопшти полицијата.

За настанот бил известен јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слични содржини