Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Милевски до Пренџов: Зошто го направивте судството сваровски, за после да велите дека ќе го реформирате

Вие викате дека владата не го срушила тој систем се поставува прашањето зошто владата не го срушила тој систем, зошто е тогаш направено такво чудовиште, праша министерот за локална самоуправа и лидер на ЛДП, Горан Милевски. „Зошто го направивте такво сваровски судство за после да го реформирате. Ние немаме никаква …

Повеќе

Милевски: Уставниот суд да го штити Уставот, а не луѓе кои се огрешиле

Ќе го поддржиме предлогот да се менува Законот, претседателот да не може да дава амнестија за политичари и тие да треба невиноста да ја докажуваат на суд, рече министерот за локална самоуправа и лидер на ЛДП, Горан Милевски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа ТВ. „Пратениците констатирале дека …

Повеќе