Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Граѓанска трибина „На прав пат“ во Скопје

Денеска во Скопје со почеток од 13 часот во салата „Борис Трајковски“, СДСМ ќе одржи Граѓанска трибина „На прав пат“. На трибината ќе се обратат: претседателот на СДСМ, Зоран Заев, Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. „Ајде заедно, од Скопје, уште еднаш да го …

Повеќе

Заев: Нема посериозна потврда од самитот на НАТО дека сме на прав пат

Испишавме историја и беше задоволство да се седи на иста маса со лидерите на најмоќните држави, членки на НАТО, затоа што заслуживме, порача претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев на граѓанската трибина „На прав пат“ во Битола. „Нема посериозна потврда дека сме на прав пат, од самитот на НАТО …

Повеќе

Петровска: Владеењето на ВМРО-ДПМНЕ во Битола беше црно владеење

ВМРО-ДПМНЕ ја остави Општина Битола со премногу кал, нивното владеење е црно владеење за Битола. За 12 години ни ја осакатија Битола, но ви ветувам дека ќе ја покриеме нивната кал во секое сокаче, истакна градоначалничката на Битола, Наташа Петровска на граѓанската трибина на СДСМ „На прав пат“. „Офицерскиот дом …

Повеќе

Димковски: Се зголеми грантот за младите земјоделци до 40 годишна возраст од 10 на 20.000 евра

Донесени се законски измени за зголемување на грантот за младите земјоделци до 40 годишна возраст од 10 на 20.000 евра. Со ова им овозможуваме на младите земјодлеци да почнат свој бизнис и да останат во земјата, изјави членот на Централниот одбор на СДСМ, Трајан Димковски на граѓанската трибина под мотото …

Повеќе

Ангелов: Не е патриотизам ако мафтате со знамиња, а не правите ништо за совојот народ

Иритиран од она што можевме да го чуеме вчера и денеска сакам да кажам дека лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници, рече поранешниот генерал мајор Стојанче Ангелов, претседател на коалицискиот партнер на СДСМ, Достоинство, на вечерашната трибина во Валандово. „Се изнаслушавме секакви работи за Договорот со Бугарија. Но вчера можевме да …

Повеќе

Манчевски: Го поддржуваат договорот со Бугарија или не, ни Мицкоски веќе не знае

Салава е полна, што покажува дека сме на прав пат, но не само за овие луѓе тука, туку за сите во државата. Сите мерки кои ги имаме се донесуваат за сите граѓани, не ги делиме граѓаните, рече потпрестедателот на СДСМ и министер за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски на …

Повеќе

Ибраимовски: Власта успеа буџетот да го извади од интензивна нега и се почна да функционира

Кога дојде на власт иконата на нашата коалиција, господинот Зоран Заев, ми беше драго што имаме таков човек што пред се ја познава добро економијата. Коалицијата на СДСМ кога дојде на власт, буџетот го најде како растурена сарма дојде на власт го најде буџетот како растурена сарма, и успеа буџетот го …

Повеќе

Коцевски: Инвестираме во Велес, но и во околните села, бидејќи градиме едно општество за сите

Кога ја преземав функцијата градоначалник на Велес, општината имаше долг од 3,4 ,милиони евра долг, создадени со незаконско работење на претходната власт истакна градоначалникот на Велес Аце Коцевски на граѓанската трибина на СДСМ под мотото „На прав пат“. Тој рече дека со заштеди со намалување на рошоците за репрезентација за …

Повеќе

Заев за Мицкоски: Од секое дрво кавал не бидува

Велес, центарот на Македонија, којшто секогаш го спојувал северот и југот, западот и истокот, продолжува онака како што секогаш се однесувал, продолжува да биде на правиот пат. Јас знам дека овојпат сите ќе се радуваме на убава победа во Велес, рече премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев на трибината …

Повеќе