Том Круз ќе глуми во новиот и последен филм на Тарантино

од Radmila Tasevska

Во последните недели се шпекулираше дека холивудскиот актер Том Круз ќе глуми во новиот и воедно последен филм на режисерот Квентин Тарантино.

Eдна од најголемите ѕвезди во индустријата, Круз никогаш не глумел во филм на Тарантино, што ја прави оваа соработка многу очекувана. Работната етика на Круз, во комбинација со одличното пишување и режија на Тарантино, ќе го направи совршено да одговара за „The Movie Critic“, според The ​​ScreenRant, пренесе Стандард лајф.

Се уште не е официјално потврдено дека Круз ќе го видиме на големото платно во делото на Тарантино, иако се повеќе се зборува за тоа и се шпекулира дека се водат финални преговори.

Круз би о виделе рамо до рамо со Бред Пит, кој веќе доби улога во новиот филм, што ќе биде првпат по 20 години по Интервју со вампирот.

Том Круз беше накратко разгледуван за улогата на Клиф во „Беше еднаш во Холивуд“ пред Тарантино на крајот да се реши за Пит. Според Колидер, Тарантино всушност разговарал со Круз за улогата лично, опишувајќи го како „одлично момче“, но одлучил дека Пит подобро ќе се снајде во улогата бидејќи тој и Леонардо ди Каприо прават подобра двојка на екранот.

Слични содржини