(ВИДЕО) Блажевска, Манчевски и Димовски за одлуката на Уставниот суд во „Патот кон“

од Vladimir Zorba

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, новинарката Катерина Блажевска и новинарот Сашо Димовски во „Патот кон“ дебатираа за одлуката на Уставниот суд со која на претседателот му се овозможува на помилува осудени за изборни нерегуларности.

loading...

Слични содржини