Временска прогноза за утре- можеби дожд

од Vladimir Zorba

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови  ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.  Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

ох

Утринската температура ќе се движи од 14 до 22, а дневната до 32 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност и со слаб ветер од севрозападен правец.

Утринската температура ќе биде околу 21, а дневната ќе достигне до 38 степени.

Во охридско преспанскиот регион сончево со попладневна облачност кон крајот на денот и со температура до 33 степени.

Во дојранскиот дел температурата ќе достигне до 38 степени.

Продолжува периодот на претежно стабилно и многу топло време. Од среда до сабота во западните делови од земјава ќе се зголемуваат условите за краткотраен дожд со грмежи.

Слични содржини