Започнува периодот на Стрелец, а еве на кого најмногу ќе му користи

од Vladimir Zorba
333 прегледи

Во среда, 22 ноември, во 14 часот и 15 минути ги напуштаме длабоко емотивните води на Скорпијата и влегуваме во живата и авантуристичка доба на Стрелецот.

Деветтиот хороскопски знак ја претставува слободата на мислата, говорот и движењето. Ако сте родени во знакот на Јупитер, копнеете да стекнете знаење за широк спектар на теми од областа на видливото и невидливото.

Периодот на Стрелец ќе ве поттикне на потези во однос на личноста, врските или професијата за кои размислувате изминативе неколку недели.

Стрелецот ви ја зајакнува желбата да ги раширите крилјата, да го надминете секојдневното и да го впивате знаењето на секој чекор. Бидејќи оваа година Марс ќе биде во чекор со Сонцето во Стрелец од 24 ноември, во следниот месец ќе сакате да преземете нешто големо, да започнете да учите нови материјали или да патувате на некое далечно место.

Дополнително, сезоната на Стрелец ќе обезбеди бројни можности за дружење, смеа и изобилство во форма на претпразнични и празнични дружења проследени со гозби и купување знаци на внимание за најблиските. Всушност, вашиот календар веројатно ќе биде прилично полн од сега до крајот на годината.

Владеењето на секој знак им овозможува на родените во овој период да бидат во центарот на вниманието и да заблескаат. Стрелците ќе бидат во таа улога од вторник, но не се единствените кои ќе бидат благословени со насмевка на среќа. Секој што го има наталното Сонце или други клучни планети на позиции во Овен, Лав, Вага и Водолија би можеле да преземат важни чекори во следните 30 дена и да најдат инспирација за постигнување клучни цели во наредната година.

Конечно, предупредување за сите знаци. Во третата деценија од владеењето на Стрелецот, подгответе се за забавување и турбуленции кои ќе следат од 13 декември, кога Меркур во Јарец ќе влезе во четвртиот и последен ретрограден период во годината.

Слични содржини