Здрав овошен десерт

од Stefanija Kuzmanovska

Овошни бомбици со само три состојки.

Состојки:

– 120 гр суви кајсии

– 30 гр кокосово брашно

– 30 гр бадеми

Подготовка:

Сувите кајсии исечкајте ги, па ставете ги во блендер.

Потоа додадете бадеми и кокосово брашно.

Добро измешајте, па од добиената смеса формирајте бомбици.

Слични содржини