Ѕвездата на „Гладијатор“ и некогашен холивудски заводник денес непрепознатлив (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Некогашниот холивудски заводник Расел Кроу е речиси непрепознатлив. Кроу, кој денес има 56 години, беше фотографиран неодамна, а фотографијата ги шокираше неговите обожаватели.

Актерот до пред неколку години ги кршеше срцата на жените ширум светот. Денес би се рекло дека тој сè повеќе ја губи титулата заводник, бидејќи се бори со прекумерната тежина.

Забележливо е дека во последните неколку години, Расел станува се повеќе склон кон поопуштениот живот, па токму тоа остави трага на неговото тело. Изгледа дека вежбањето не му е приоритет.

Слични содржини