Бејл помина прегледи, ќе игра за Тотенхем

од Aleksandar Petrovski

Герет Бејл беше подложен на задолжителни лекарски прегледи пред да го финализира трансферот во Тотенхем.

Ова се случи вчера во Мадрид, а денес Велшанецот ќе патува со приватен авион до Лондон и ќе го иницира својот личен договор со „спарси“.

Со него ќе лета уште еден играч на Реал – левиот бек Серхио Регилон, кој исто така ќе стане играч на Тотенхем, но со постојан трансфер. Вчера и Шпанецот беше на медицински прегледи.

Според „Скај Спортс“, едногодишниот престој на Бејл во Тотенхем ќе го чини клубот околу 20 милиони фунти, вклучувајќи пари за платата на Велшанецот и цената на изнајмувањето.

loading...

Слични содржини