Почетна / Сцена / Бекам по стапките на Џордан, сака да се сними филм за него

Бекам по стапките на Џордан, сака да се сними филм за него

Дејвид Бекам, поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед, Реал, Милан и Пари Сен Жермен, е во преговори со Нетфликс и Амазон за снимање филм за неговиот живот.

Во последно време, компании како Нетфликс и Амазон често снимаа филмови за спортски ѕвезди и имаа многу успех во тоа.

Најновиот пример е одличната серија „Последниот танц“ за животот на НБА ѕвездата, Мајкл Џордан, кој предизвика големо внимание.

Оттука, Бекам реши да направи филм за неговиот живот, за неговите почетоци во Манчестер Јунајтед, епизоди со Алекс Фергусон, стекнување популарност во светскиот фудбал, неговиот брак со Викторија Бекам, преселбата во Мадрид, Милан и Париз, а подоцна и во САД.

loading...