Актуелно
Почетна / Сцена / Бред Пит влегува во светот на модата, станува дизајнер

Бред Пит влегува во светот на модата, станува дизајнер

Бред Пит, кој порано беше ангажиран за промоција на парфемот Chanel No. 5, ќе соработува со модната индустрија. Освен претставувањето на машките одела и смокинзи на италијанскиот бренд Бриони, кој е доста ценет во светот на машката мода и чии одела се наоѓаат во категоријата најскапи, Пит ќе се проба и во дизајнерството.

Од компанијата Бриони во соопштението соопштиле дека Бред Пит ќе се потпише на линијата ексклузивни производи, во кои ќе бидат вклучени ограничена серија одела и смокинзи кои ќе се изработуваат според купувачот, наведува Page Six.

Во текот на годините, многу познати личности биле заштитни лица на брендот Бриони, како Пирс Броснан, Ентони Хопкинс и Самуел Л Џексон.

loading...