Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ралф Лорен донираше најмногу: Решете ја короната до 10 милиони долари

Модниот дизајнер Ралф Лорен објави дека неговата фирма дава 10 милиони долари за борба против коронавирусот, што е најголема донација меѓу луксузните модни куќи досега. – Веруваме дека сите сме поврзани без оглед на тоа кој сте и од каде сте. Токму поради тоа на важни начини се бориме за …

Повеќе

Познатиот дизајнер подарува венчаници за невестите кои морале да ја одложат венчавката

Брендон Максвел, дизајнерот заслужен за спектакуларниот изглед на Леди Гага на минатогодишната Мет Гала, одлучи да направи една одлична работа за невестите кои својот голем ден морале да го одложат поради пандемијата. Како што пишува InStyle, Максвел ќе додели дури три венчаници преку својот Инстаграм профил на оние кои ќе …

Повеќе

Џорџо Армани шокираше со изјавата: Дизајнерите ги силуваат жените

Дизајнерот Џорџо Армани се најде во средиштето на скандалот поради споредбата на начинот на кои дизајнерите ги третираат жените со силување. Армани разговараше со новинарите во петокот, за време на презентирањето на својата Емпорио Армани линија на Модната недела во Милано. Тогаш тој рекол дека се наоѓа во момент кога …

Повеќе

Што се случува со фустаните на ѕвездите по Оскарите?

Познатите дами на црвениот тепих на Оскарите секогаш се појавуваат во вредни, скапи и дизајнерски фустани, но секогаш постоело прашањето дали ги купуваат, изнајмуваат или пак, модните куќи им ги подаруваат. Одговорот е, од сè наведено по малку. Некои актерки некогаш ги купуваат фустаните со кои се појавуваат на доделувањето …

Повеќе

Бред Пит влегува во светот на модата, станува дизајнер

Бред Пит, кој порано беше ангажиран за промоција на парфемот Chanel No. 5, ќе соработува со модната индустрија. Освен претставувањето на машките одела и смокинзи на италијанскиот бренд Бриони, кој е доста ценет во светот на машката мода и чии одела се наоѓаат во категоријата најскапи, Пит ќе се проба …

Повеќе

Поучена од своето искуство Греам дизајнира венчаници

Најпознатата плус сајз манекенка стана дизајнерка на венчаници. Како што самата на Инстаграм призна, Ешли и самата призна дека во 2010 година се соочила со голем проблем при пронаоѓањето на совршената венчаница која ќе одговара на нејзините облини. „Имав потешкотии во пронаоѓањето на нешто во кое ќе се чувствувам посебно, …

Повеќе