ДАЛИ ПРИНЦЕЗАТА ЛАТИФА Е ЖИВА? ОН бараат докази и одговори

од Stefanija Kuzmanovska

Обединетите нации сè уште не добиле доказ дека принцезата Латифа, ќерката на владетелот на Дубаи, шеикот Мохамед, е сè уште жива.

Принцезата Латифа Ал Мактум се обиде да избега од земјата во 2018 година, но беше фатена и приведена. Оттогаш е недостапна, пишува Би-Би-Си.

Обединетите нации побараа доказ од Обединетите Арапски Емирати дека принцезата Латифа е жива, но сè уште не добиле никаква потврда.

Кралското семејство од Дубаи објави дека принцезата Латифа била „згрижена дома“ ден откако Би-Би-Си објави снимки во кои принцезата го обвини својот татко, владетелот на Дубаи, дека ја држи во заложништво.

Таткото на принцезата Латифа е еден од најбогатите владетели во светот.

loading...

Слични содржини