Дамијано го урна Инстаграм: Се сликаше целосно гол (ФОТО)

од Nikola Popovski

Членовите на групата „Манескин“ уживаат во популарноста што ја стекнаа по победата на Евровизија и честопати ги „почестуваат“ своите следбеници на социјалните мрежи со необични фотографии, овојпат фронтменот Дамиано се надмина себеси.

Дамијано објави фотографија на својот профил на Инстаграм каде е целосно гол со опис: „Топката е живот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Damiano David/Måneskin (@ykaaar)

По објавувањето на фотографијата, следбениците почнаа да го коментираат фронтменот и неговата храброст: „Жежок“, „Како можеш да бидеш толку секси“, се само дел од коментарите на заведените обожаватели.

Да потсетиме дека групата Манескин, по снимањето на видеото за песната „I Wanna Be Your Slave“, објави на нивниот официјален профил на Инстаграм поексплицитни фотографии направени на сетот, во кои екипата се бакнува, лиже и допира.

„Не пријавувајте не како пресекси“, стоеше тогаш во описот на објавата.

Тие објавија и фотографија од базенот на Инстаграм каде нивната басистка Викторија Де Анџелис позира без горниот дел од костимот за капење.

Слични содржини