Дел Потро му честиташе на Ѓоковиќ на српски јазик

од Stefanija Kuzmanovska

Хуан-Мартин Дел Потро со ентузијазам ја поздрави титулата Новак Ѓоковиќ на Ролан Гарос.

Аргентинскиот тенисер, чија кариера беше уништена од повредите, уште еднаш докажа дека е вистински пријател на српскиот ас.

По финалето во Париз, Делпо почувствува потреба јавно да му честита на Новак. Тоа беше искрена емоција, порака од срце.

Прво се обрати на српски јазик, а потоа на шпански јазик.

– Одиме, Ноле. Заслужено си шампиони, уживај пријателе – напиша Дел Потро на Твитер.

Честитките на Аргентинецот ги воодушевија српските навивачи кои го преплавија со комплименти за поранешниот победник на УС Опен.

Слични содржини