Два гола и асистенција за Суарез во дебито за Атлетико

од Vladimir Zorba

Атлетико Мадрид ја победи Гранада со 6:1 во третото коло од шпанската Ла Лига.

Атлетико Мадрид ги пропушти првите две кола во шпанскиот шампионат и веднаш по враќањето на теренот го покажа доминантниот учинок, совладувајќи ја Гранада со 6: 1.

Навивачите на „јорганџиите“ ќе бидат доста задоволни од она што го покажа најновото засилување, а секако, тоа се однесува на Луис Суарез, кој постигна два гола и подели асистенција.

loading...

Слични содржини