Една од омилените внуки на кралицата Елизабета ја одбра токму оваа работа за време на летото

од Stefanija Kuzmanovska

Лејди Луиз Виндзор, која има 18 години, додека ги чекала резултатите од универзитетот, решила да си најде работа за тоа време. Ќерката на принцот Едвард и Софи Весекс летово заработуваше 6,63 фунти на час работејќи неколку дена во неделата – и покрај тоа што живееше во замок од 30 милиони фунти во Багшот Парк, Сари.

Еден купувач рече: „Знаев дека има криза и трошоците се високи, но никогаш не мислев дека некогаш ќе ја видам внуката на кралицата како работи во градинарски центар“.

Лејди Луиз се вели дека помагала во градината, ги поздравувала клиентите и садела растенија во градината.

Друг зачуден клиент коментираше: „Не можев да верувам дека тоа е Лејди Луиз, морав да погледнам двапати“.

Од палатата не сакаа да ја коментираат одлуката на Лејди Луиз, но сограѓаните имаа пофални зборови за неа:

„Зарем не е прекрасно што внуката на кралицата ги засука ракавите и ги извалка рацете со летна работа пред да оди на универзитет, исто како и секој друг нормален тинејџер“.

Тинејџерката ужива во времето поминато со нејзината баба, кралицата Елизабета, и презема се појавна улога во кралското семејство. Таа ја играше главната улога во Trooping the Color за време на прославата на платинестиот јубилеј на кралицата пред да се појави на балконот на Бакингемската палата заедно со кралицата.

Слични содржини