Елон Маск во улога на водител во американско хит шоу, познато кој ќе биде негов гостин

од Stefanija Kuzmanovska

Извршниот директор на компанијата „Тесла“, Елон Маск, на 8 мај за првпат ќе биде водител на популарната американска емисија „Saturday Night Live“. Мајли Сајрус ќе се појави како музички гостин, а ова ќе биде нејзино шесто гостување во ова шоу.

Веста беше објавена кратко време откако патничката капсула на Маск Crew Dragon успешно слета на Меѓународната вселенска станица. Ова е исто така првпат приватна компанија (SpaceX, сопственост на Маск) да испрати вселенски брод со екипаж во вселената. Преземен е важен чекор за иднината на индустријата за комерцијално патување во вселената.

Своето гостување го најави вчера на Твитер.

Појавувањето на Маск на SNL ќе се случи неколку дена откако неговиот син X Æ A-Xii ќе го прослави својот прв роденден (4 мај).

Слични содржини