Груби: Насер Зибери никогаш не бил член на ДУИ

од Берта Китинска

Заменик-претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби во емисијата на Телма ја искоментира одлуката за изборот на Насер Зибери за нов народен правобранител.

-Морам да истакнам дека никогаш Насер Зибери не бил член на ДУИ, тој  секогаш не критикувал низ медиумите, воедно тој е  успешен нотар.Беше кандидат за прв Албанец премиер не како член на партијата туку како интелектуалец кој би бил прифатлив за другите тој беше избран како надпартиска личност, изјави Груби.

Слични содржини