Има совршено лице, но пред операциите, Бела изгледаше вака! (ФОТО)

од Vladimir Zorba

Еден од најуспешните модели од помладата генерација, Бела Хадид, денес прави милиони благодарение на нејзиниот изглед. Славната манекенка во нејзините тинејџерски денови изгледаше малку поинаку од денес и тврди дека промените на нејзиното лице се резултат на тоа дека „порасанала“, на што е тешко да се поверува. Таа негира дека претрпела козметички процедури, но фотографиите од пред неколку години и оние од неодамнешен датум покажуваат дека сигурно имала операција на носот.

На фотографијата на која е во друштво на нејзината мајка Јоланда и нејзиниот тогашен сопруг Дејвид Фостер, Бела има 14 години и може да се види дека во тоа време имала потенки усни и различен нос. Експертите за козметичка хирургија велат дека, покрај операцијата на носот, Бела користела и ботокс за да ги подигне веѓите и дека го користела на образите за да ги направи поизразени и издолжени. Токму заради сите овие карактеристики на нејзиното лице, научниците минатата година и ја доделија на Бела титулата најубава жена на светот, токму поради нејзините карактеристики на лицето.

Дури и нејзината мајка, Јоланда ја бранеше и во своите интервјуа истакна дека нејзините ќерки не користеле ниту ботокс, ниту филери, бидејќи тие знаат дека таа ги користела и имала проблеми и затоа нејзините ќерки се противници на ботоксот.

Објаснувајќи зошто ја избрале Бела за најубава жена, научниците рекоа дека таа има совршени одлики на лицето и нивната пресметка покажала дека има совршени пропорции.

Бела Хадид
Бела Хадид

Слични содржини