Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Има совршено лице, но пред операциите, Бела изгледаше вака! (ФОТО)

Еден од најуспешните модели од помладата генерација, Бела Хадид, денес прави милиони благодарение на нејзиниот изглед. Славната манекенка во нејзините тинејџерски денови изгледаше малку поинаку од денес и тврди дека промените на нејзиното лице се резултат на тоа дека „порасанала“, на што е тешко да се поверува. Таа негира дека …

Повеќе

Манекенката позираше во бикини, фановите воочија лош фотошоп

Манкенката Бела Хадид објави фотографија на Инстаграм во минијатурно, бело бикини и покажа како го минува времето во карантин. „Среќна што ќе добијам малку витамин Д“, напишала под фотографијата. Фановите го пофалија изгледот на манекенката, а една дури и се пошегувала на сите оние кои јадам многу храна во каранитнот. …

Повеќе

Бела Хадид облече панталони со дупки на неочекувани места (ФОТО)

Манекенката Бела Хадид ќе настапи на неколку модни ревии во Париз, а кога има паузи, не може да избега од будните папараци и нивните објективи. Таа се обидела да се скрие со капа, но со изборот на облека го привлекувала вниманието на сите, бидејќи облекла панталони со дупки под џебовите. …

Повеќе

Бела Хадид, ѕвезда на модната недела во најчудната венчаница

Ултра популарната манекенка Бела Хадид е еден од најбараните модели на Месецот на модата кој моментално се одржува.   Актуелна е неделата во Париз, а за ревијата на Вивиен ВЕствуд ќе се зборува уште долго. Дизајнерот Андреас Кронталер ја дизајнеирал деветтата колекција за оваа модна куќа, а истата била инспирирана …

Повеќе

Скандал во Викторија Сикрет, шефот сексуално вознемирувал модели

Шокантни тврдења ја детализираа наводната токсичност во рамки на организацијата „Викторија Сикрет“, вклучувајки обвиненија против највисокиот извршен директор за наводно малтретирање на супермоделот Бела Хадид, но и безброј други. Њујорк Тајм интервјуираше повеќе од 30 сегашни и поранешни директори, вработени, изведувачи и модели кои работеле за компанијата, за нејзините културни …

Повеќе

Една од нив се вика Јелена: Факти за Џиџи и Бела Хадид

Дури и ако не го следите модниот свет, не е можно да не знаете за Џиџи и Бела Хадид, кои се едни од најпознатите и најплатените модели во светот. Но, постојат и факти кои се малку познати за јавноста или пак, никој досега не слушнал за нив. Во продолжение, дознајте …

Повеќе

Бела Хадид во црно бикини на џет-ски

Една од најпознатите модели на светот Бела Хадид ужива во Мајами. Откако се појави на фестивалот Art Bazel, Хадид одлучила да го продолжи својот престој, а папараците ја фатиле како се сонча на песочна плажа. View this post on Instagram Her whole life looks like a photoshoot. 🦋 #bellahadid A …

Повеќе

Кендал во змиски бикини го привлече вниманието, вистинска бомба

Фестивалот Art Bazel оваа недела го „собра“ кремот на Холивуд, а една од познатите убавици кои го посетија Мајами е и манекенката Кендал Џенер. Папараците ја фатиле како ужива во друштво на пријателката Бела Хадид и полусестрата Кортни Кардашијан. View this post on Instagram #kendalljenner A post shared by Celebrites …

Повеќе

Таа е совршена: Прогласена најубавата манекенка на светот

Тим од научници кои се занимаваат дури и со најситните црти на лицето, ја избраа најубавата манекенка на светот. Според нивната анализа, жена која има совршено пропорционално лице, со поклопување од 94%, е манекенката Бела Хадид. Со овие пропорции, таа е пример за вистинско физичко совршенство. Лидер на тимот бил …

Повеќе