На црвениот тепих УБАВИЦА, во вистинскиот живот ПРОСЕЧНА: Вака изгледа без шминка официјално најубавата жена на светот! (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

За Бела Хадид се вели дека е најубавата жена на светот, а тоа е дури и научно докажано. Според математичката пресметка, нејзиното лице е целосно симетрично.

Со детална компјутерска анализа и мапирање на лица според теоријата на златниот сооднос, Бела е најблиску до совршенството со резултат од 94,3 проценти. Сепак, многумина се сомневаат дека станува збор за природна убавина и тврдат дека имала над 5 естетски корекции, иако признала само дека го поправила изгледот на носот.

Бела беше фотографирана на улиците во Њујорк и во спортска комбинација, без тронка шминка.

Веднаш штом се појави на улица, 24-годишната Бела привлече големо внимание од минувачите, и заради стајлингот, и заради нејзиниот природен изглед.

Еве како официјално изгледа најубавата жена на светот без шминка:

Слични содржини