Исплива фотографија од Бајага од младоста: Вака изгледал на почетокот на кариерата (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska
210 прегледи

Момчило Бајагиќ Бајага отсекогаш важел за миленик на жените.

Музичката кариера Бајага ја започнал кога имал само 14 години во бендот ТНТ, а потоа се придружил на Рибља Чорба како гитарист.

По соработката со овој бенд ја основал својата група „Бајага и инструктори“.

Од моментот кога почна да ја гради својата музичка кариера, привлече големо внимание кај публиката, особено кај жените.

На социјалните мрежи се појави фотографија од Бајага од раната младост – во 1984 година, кога познатиот музичар имал 24 години и го имал првиот соло настап.

Слични содржини