Јелена Розга никогаш не настапува без еден детаљ на себе, нема шанси да го забележите (ФОТО)

од Aleksandar Petrovski

Кај Јелена Розга (43) она што паѓа во очи е деталот без кој пејачката никогаш не излегува на сцена.

Познато е дека секоја јавна личност има барем некој трик што се користи за покривање на несовршености или, во случајот на Јелена, за да изгледа подобро отколку што е.

Детаљ без кој никогаш нема да ја видите Розга – без разлика дали е лето или зима, се мрежести чорапи во боја на кожа.

Без разлика дали носи фустан или шорцеви, Јелена никогаш нема да се појави на сцената без ова парче. Секако, исклучоци се случаите кога таа носи долги фустани, комбинезони и слично.
Иако има совршена линија, Јелена смета дека нејзините нозе изгледаат подобро вака, и дека прават подобри слики.

loading...

Слични содржини