Кевин Спејси ги изненади сите: Објави видео во кое честиташе Божик

По една година пауза се врати актерот КЕвин Спејси на социјалните мрежи со едноминутно видео во кое честита Божик во стилот на ликот од Куќа од карти, кој го толкуваше, бескурпулозен демократски претседател на САД, Франк Ундервуд.

Во видеото кое едноставно го крсти KTWK, актерот, кој го пратат сериозни обвинувања за сексуално вознемирување, поради кои и беше отстранет од големите и малите екрани, палејќи оган во каминот вели нека не може да ја пропушти приликата да им посака среќен Божик на сите.

KTWK

Публикувахте от Kevin Spacey в Вторник, 24 декември 2019 г.

„Како влегуваме во 2020, сакам да гласам за повеќе добрина во светот“, истакнува Спејси.

„Ах, да, знам што мислите. Го мисли ли тоа сериозно? Смртно сум сериозен. И тоа не е многу тешко, верувајте ми“, додал актерот.

Актерот потоа советува за попуштање:
„Секогаш кога некој ќе направи нешто што не ви се допаѓа, можете да го нападнете. Но можете и да се воздржете и да не направите ништо неочекувано. Можете да го убиете со добрина.

Спејси не е казнено гонет поради обвиненијата. Обвинителството отстапи од едниот случај бидејќи наводната жртва починала, а другата станала недостапна.

Слични содржини