Ким Кардашијан во прекрасен фустан, но со ужасни и неудобни чевли

од Elena Daskalova

Ким Кардашијан на манифестацијата American Influencer Awards се појави за да ја додели наградата за уметнички постигнувања на визажистот Марио Дедивановиќ.

Таа облече прекрасен фустан на Диор, со ретро, но и во исто време безвременски крој, но она што сите го забележаа беа нејзините сандали со висока потпетица, кои не изгледале ни најмалку удобно.

На никој не му е јасно зошто ваков прекрасен фустан Ким го уништила со обувки со проѕирни ременчиња кои очигледо премногу ја стегале, но и изгледале како да се помал број.

„Сандалите сигурно чинат илјадници долари, а само го уништија нејзиниот изглед. Видете, палецот излегол. Ова сигурно боли“, бил само еден од многуте негативни коментари упатени на изборот на популарната Ким.

https://www.instagram.com/p/B5CaofQBvvl/

Слични содржини