Корона во Сити: Гундоган 10 дена во самоизолација

од Vladimir Zorba

Фудбалерот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган е позитивен на коронавирус, објави англискиот клуб.

Според медицинските протоколи, германскиот репрезентативец ќе ги помине следните 10 дена во самоизолација.

Новата сезона на Сити во Премиер лигата започнува во понеделник во 21.15 часот со гостување кај Вулверхемптон.

loading...

Слични содржини