Кралицата Елизабета го добива деветото правнуче: Најубави вести ги израдуваа членовите на британското кралско семејство

од Aleksandar Petrovski

Британската принцеза Јуџин и нејзиниот сопруг Џек Бруксбанк го очекуваат своето прво дете, објави и потврди Бакингемската палата.

Двојката, која се омажи во октомври 2018 година, приновата треба да пристигне на почетокот на 2021 година, а веста на Инстаграм ја потврди 30-годишниот Јуџин.

„Џек и јас сме многу возбудени за почетокот на 2021 година“, напиша принцезата покрај фотографијата на која има детски влечки во форма на мече и покрај онаа каде што позира со Џек.

View this post on Instagram

Jack and I are so excited for early 2021….👶🏻

A post shared by Princess Eugenie (@princesseugenie) on

Нивното дете исто така ќе биде прво внуче на нејзините родители Ендру и Сара Фергусон и деветто правнуче на кралицата Елизабета и принцот Филип.

„Нејзиното кралско височество принцезата Јуџин и г-дин Џек Бруксбанк со задоволство објавуваат дека ќе станат родители на почетокот на 2021 година. Војводата и војвотката од Јорк, г-ѓа и г-дин Бруксбанк, кралица и војвода од Единбург се воодушевени од веста“, се вели во официјалното кралско соопштение.

loading...

Слични содржини