ЛИДИЈА ВУКИЧЕВИЌ го прослави 59-от роденден: Син фустан, насмевка и еден детал што го украде шоуто! (ФОТО)

од Nikola Popovski

Популарната српска актерка Лидија Вукичевиќ полека се приближува до седмата деценија од својот живот, а изгледа навистина феноменално. Актерката сподели фотографија од својот роденден на својот Инстаграм профил, и како и секогаш, беше совршено стилизирана, и уште еднаш ја воодушеви локалната јавност со својот изглед.

Актерката ја организираше церемонијата со тесен светлосин фустан со прерамки, што совршено ја истакнува нејзината беспрекорна фигура. Покрај тоа, букет цвеќе во нејзините раце го украде вниманието на нејзините обожаватели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

Веднаш почнаа да се следат шпекулации, а главното прашање е дали букетот е само формалност или има нешто повеќе зад сето тоа. Засега не е познато за што станува збор, но судејќи според нејзиниот беспрекорен изглед, тогаш не е изненадувачки што Лидија привлекува големо внимание кај припадниците на посилниот пол.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija)

 

Слични содржини