Лоши вести за Милан: Ибрахимовиќ пропушта четири важни натпревари

од Stefanija Kuzmanovska

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ се здоби со повреда на мускулот, а неговата состојба ќе биде повторно проценета за 10 дена.

Швеѓанецот се повреди во победата на Милан над Рома (2: 1) во неделата вечерта, поради што беше заменет, а медицинскиот извештај открива дека станува збор за повреда на левиот адуктор.

Неговата состојба повторно ќе биде проценета за 10 дена, но тој ќе мора да ги пропушти натпреварите против Удинезе, Верона, Наполи и еден натпревар против поранешниот клуб Манчестер Јунајтед во Лигата на Европа.

Хакан Калханоглу исто така беше повреден, па ќе го пропушти натпреварот против Удинезе во среда, и би можел да се врати против Верона.

За среќа на навивачите на Пиоли и Милан, Анте Ребиќ не е сериозно повреден и треба да биде подготвен за натпреварот против Удинезе.

loading...

Слични содржини