Актуелно
Почетна / Сцена / Луна Џогани го копирала новиот спот од позната албанска ѕвезда

Луна Џогани го копирала новиот спот од позната албанска ѕвезда

Луна Џогани сними нов спот за песната „U ljubavi luda“, откако првиот сингл „9 krug“ беше добро прифатен од српската и балканската публика.

Според самата Луна, оваа песна има хитовски потенцијал. Но, она што ги разочарало големиот број обожаватели е дека сите идеи на спотот се ископирани од една голема светска ѕвезда со потекло од Албанија.

Се работи за пејачката Bebe Rexha, која во спотот за песната „I’m a mess“ глуми луда девојка, која го изгубила паметот поради љубовта.

Ова е видеото на Луна:

А ова е оригиналното, па проценете сами:

loading...