Малиот Јане им дава поддршка на македонските фудбалери (ФОТО)

од Берта Китинска

Малиот Јане Велковски и вечерва од трибините ги бодри нашите фудбалери во Букурешт.Воедно македонската репрезентација добива поддршка и од  премиерот Зоран Заев, министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши.

Капитенот Горан Пандев ја затресе мрежата на Австрија во 28. минута и го постигна првиот гол за македонската репрезентација на нејзиниот дебитантски натпревар на едно Европско првенство.

Слични содржини