Малолетник во Кавадарци нападнал 83 годишна жена

од Andreja Salpe

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски информираше дека малолетник нападнал 83 годишна кавадарчанка, при што и одзел пари.

– Вчера во ОВР Кавадарци, С.П.(83) пријавила дека околу   08.10 часот во нејзиниот   двор физички била нападната од еден малолетник, кој и одзел пари. По преземени мерки, малолетникот бил пронајден и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, појасни Додевски.

Слични содржини