Mansory Ferrari SF90 Stradale

од Vladimir Zorba

Германскиот тјунер Mansory веќе го претстави модифицираниот Ferrari SF90 (Mansory F9XX) во мај минатата година, но сега својата понуда за Ferrari SF90 Stradale и SF90 Spider ја збогати со уште еден пакет.

Наречен едноставно „мек комплет“, пакетот вклучува модифицирана надворешност (преден спојлер, странични прегради, заден спојлер, заден дифузер и капак на моторот од јаглеродни влакна), како и црни тркала од 21 и 22 инчи, жолти клешти на сопирачките, модифицирана суспензија, нов издувен систем и префинет ентериер со жолта кожа, спортски кожен волан Mansory, карбонски влакна и патосници Mansory.

Што се однесува до погонот, 4.0-литарскиот V8 twin-turbo има 980 КС, а во комбинација со три електромотори, вкупната моќност е 1100 КС.

Забрзувањето од 0 до 100 km/h трае 2,4 секунди, додека максималната брзина е 355 km/h.

Слични содржини