МЕЛЕМ ЗА ПУШАЧИ: Волшебна напивка која ги чисти белите дробови и го зголемува имунитетот

од Vladimir Zorba

Ако, за жал, спаѓате во групата зависник од никотин, сигурно страдате од постојана кашлица. Ако сте пушач многу години, утринското кашлање е најверојатно ритуал за започнување на денот.

Кашлицата од пушење, иако непријатна, е многу корисна бидејќи овозможува прочистување на белите дробови и елиминирање на штетните материи од нив.

Би било најздраво да се откажете од оваа лоша навика, но додека не го сторите тоа, мелем од моќна храна може да ви помогне во борбата против респираторните инфекции.

Подготовка

Ставете шеќер во вода и загревајте на тивок оган. Додадете лук, ѓумбир и куркума кога ќе зоврие водата. Оставете да се готви на тивок оган, а потоа процедете го во чаша.

Консумирајте две лажици наутро на празен стомак.

loading...

Слични содржини