Миле Јанакиески и Спиро Ристовски нападнати во затворот Шутка

од Vladimir Zorba

Осомничените за организација на настаните од 27 април во Собранието, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, денеска биле физички нападнат во затворот, објави Фокус.

Тие биле нападнати од притвореник од случајот Диво Насеље, кој во исто време се нашол во дворот на установата.

Инцидентот се случил надвор, за време на редовната прошетка од еден час што ја имаат притворените лица

loading...

Слични содржини