Многу пати поефтин од првиот: Колку чинеше вториот пораѓај на Меган Маркл?

од Stefanija Kuzmanovska

Лилибет Дајана Маунтбатен-Виндзор е првата американска државјанка која од своето раѓање станала кандидат за британскиот престол.

Меган Маркл се породи пред неколку дена во болницата Санта Барбара Котиџ, а она што ги интересира сите е колку чинел пораѓајот на војвотката.

Оваа болница е најблиску до домот во кој живее со сопругата и синот, и од таа причина парот се одлучи за оваа институција. Според извештаите на странските медиуми, породувањето е многу пати поевтино од породувањето од пред две години, кога Меган го роди наследникот Арчи.

Според британските медиуми, болниците во Калифорнија, природното породување се наплатува околу 11.000 евра, додека царски рез е двојно поскап и чини 23.000.

Ќерката на Меган и Хари, Лилибет Дајана Маунтбатен-Виндзор е првата американска државјанка, која со своето раѓање веќе стана кандидат за британскиот трон. Според британските медиуми, таа ќе има двојно државјанство, американско и британско.

Инаку, Лили беше именувана по нејзината прабаба Кралицата Елизабета и по нејзината покојна баба, принцезата Дајана.

Слични содржини