Актуелно
Почетна / Сцена / На славната пејачка се ѝ се оцртувало преку облеката: Џеј Ло мокра на дожд (фото)

На славната пејачка се ѝ се оцртувало преку облеката: Џеј Ло мокра на дожд (фото)

Џенифер Лопез (50) и после пикот на пандемијата сè уште ужива со свршеникот Алекс Родригез и децата во нејзината вила во Флорида. Иако се враќа на деловните обврски, пејачката сè уште не може да работи толку лесно, бидејќи ѝ се допаднала слободата и дружбите со најблиските.

Затоа популарната Џеј Ло решила да ги израдува своите следбеници со уште едно жешко видео. Сепак, биле воодушевени од Алекс, која на дожд ја снимал пејачката и актерката, која мокра до кожа трчало по дождот, по што маичката ѝ се залепила, па можеле да ѝ се видат градите, но и затегнатиот задник.

Снимката била пропратена со познатата песна „Time of my life“ од филмот „Валканиот танц“.

Џеј Ло босонога трчала по тревата додека била целата мокра, а потоа се залетала кон базенот и скокнала во него.

loading...