НЕВРЕМЕ ВО РЕГИОНОТ: Силен ветер, дожд, паднати дрвја

од Берта Китинска

Силно невреме, проследено со силен дожд, грмежи и град погоди делови од Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина.

Според информациите на тамошните медиуми поплавени се улици, подрумски простории, паднати се фасади и дрвја.

Поплавите изминативе денови кои се случија во Белгија, Италија, Германија и Австрија однесоа голем број на животи.Спасувачките екипи се уште трагаат по исчезнатите лица.

Пополавите најголеми штети предизвикаа во Германија.

Слични содржини