Ограбена спортска обложувалница во Карпош

од Stefanija Kuzmanovska

На 15.01.2023 во 16:30 часот во Полициска станица Карпош било пријавено дека во 16:10 часот во спортска обложувалница на подрачје на Карпош, две лица со закана од вработените одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Слични содржини